Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Stadion
  Statut
  Zarząd Klubu
  Kadra Seniorów
  Seniorzy - Tabela , Terminarz , Wyniki
  Sponsorzy Klubu
  Historia Klubu
  Fragment pracy licencjackiej
  Galeria
  Linki
  Kontakt
  Szukaj
  Podgląd stron
  Adresy , Telefony
  Relacje z meczów LIVE
  DARMOWE OGŁOSZENIA

Archiwum

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 243
Najnowszy Użytkownik: ~torubots
Ostatnio zalogowani
admin12 wygodni
gus41 wygodni
Wacha63 wygodni
Salag64 wygodni
lukaszwacha90 wygodni
Kamil108 wygodni
FR-Real110 wygodni
torubots120 wygodni
fubaaro121 wygodni
kubis125 wygodni
A klasa 2020/2021
  Drużyna M Ptk
1. Advit Wiązowna 2 6
2. Zły Warszawa 2 6
3. CKS Celestynów 2 4
4. Promnik Łaskarzew 2 4
5. Vulcan Wólka Mlądzka 2 4
6. SRT Halinów 2 3
7. PKS Radość 2 3
8. Kamionek Warszawa 2 3
9. Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2 3
10. Amur Wilga 2 1
11. Józefovia II Józefów 2 1
12. Amigos Warszawa 2 1
13. Bór Regut 2 0
14. Wisła Maciejowice 2 0
Polska Liga
Od Ekstraklasy do III Ligi
Strony Klubowe Mazowsza
Strzelcy bramek
Pietryka - 3
Fragment pracy licencjackiej
Fragment pracy licencjackiej, pt.: „Aktywność społeczna organizacji pozarządowych w mieście Łaskarzew” autorstwa Karoliny Lipskiej na kierunku socjologia w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Klub sportowy „Promnik Łaskarzew” jest kontynuatorem założonego w 1926 roku klubu strzeleckiego „Sokół”.
Podczas zebrania rady parafialnej, straży pożarnej i rajców miasta powołano społeczny komitet, który zainicjował budowę strzelnicy miejskiej.
Członkowie klubu brali czynny udział w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu powiatu i województwa, co zapoczątkowało powstanie sekcji piłki nożnej (W3).
Wybuch II wojny światowej w 1939 roku uniemożliwił pracę klubu, jednak mecze piłkarskie były rozgrywane potajemnie.
Po wojnie klub funkcjonował pod nazwą „Łaskarzewianka”. Boisko mieściło się nad rzeką Promnik, dlatego na zebraniu ogólnym w 1950 roku zdecydowano o kolejnej zmianie nazwy klubu, stąd nazwa ŁKS „Promnik”, która obowiązuje do dziś.
W 1975 roku zapoczątkowano w mieście budowę stadionu. Powstało wówczas boisko wraz z bieżnią, trybunami, ławkami oraz hala sportowa(http://www.promniklaskarzew.pl/viewpage.php?page_id=59) , (dostęp:05.05.20120).
Najważniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania klubu zawiera jego statut, opracowany przez jednego z byłych prezesów w 2008 roku (W3). Zgodnie z jego zapisem „Łaskarzewski Klub Sportowy „Promnik” działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. Nr 20, poz. 104 z późn. zm.), ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. O kulturze fizycznej (Dz. U. Nr 25 poz. 113 z późn. zm.), ustawy z dnia 16 listopada 1998 r. O finansach publicznych (Dz. U. Nr 155 poz. 1014 z późn. zm.)” (statut). Do głównych celów Klubu „ŁKS Promnik” Łaskarzew należy upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w mieście Łaskarzew oraz w pobliskich wioskach. Grupą docelową są wszystkie kategorie wiekowe mieszkańców, począwszy od dzieci, kończąc na osobach starszych - seniorach (W3). Klub posiada miano organizacji sportowej, w której zrzesza się lokalna społeczność. Warunkiem przystąpienia do klubu jest związek z miastem (zamieszkiwanie lub praca na jego terenie) (W3). Działalność klubu jest kontynuacją tradycji uprzednich organizacji o charakterze sportowym funkcjonującym na terenie miasta Łaskarzew (statut). Organizacja kładzie duży nacisk na działania związane z rozwojem różnego rodzaju dyscyplin sportowych i podnoszeniem ich poziomu. Zajmuje się organizacją imprez masowych o charakterze sportowym, rekreacyjnym czy turystycznym.
Członkowie klubu sprawują kontrolę nad właściwym stanem bazy sportowo – rekreacyjnej oraz biorą czynny udział w życiu kulturalnym, społecznym i gospodarczym miasta, a także dbają o swój rozwój kulturalny i sportowy (statut).
Klub Sportowy „Promnik” zrzesza członków pełnoletnich oraz niepełnoletnich.
Członkowie klubu dzielą się na członków zwyczajnych, w tym pełnoletnich osób fizycznych oraz osób niepełnoletnich; członków wspierających, do których należą osoby prawne bądź fizyczne zainteresowane współpracą z organizacją oraz członków honorowych, do których zalicza się osoby, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla rozwoju klubu. Do prowadzenia poszczególnych grup w sekcjach klub zatrudnia sześciu trenerów. Dodatkowo z Urzędu Miasta jest oddelegowany pracownik odpowiedzialny za utrzymanie porządku na obiekcie klubowym (W3).
W skład władz organizacji wchodzą: Walne Zebranie Członków Klubu, Zarząd Klubu i Komisja Rewizyjna. Zarząd klubu składa się z dziesięciu członków: prezesa, vice prezesów, skarbnika, sekretarza oraz pięciu członków (W3).
W organizacji są powoływane poszczególne sekcje, które według statutu są „jednostkami organizacyjnymi klubu, tworzonymi przez Zarząd w celu realizacji statutowych zadań w poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz w zakresie pozostałej działalności statutowej klubu”.
W skład danej sekcji wchodzą członkowie według swoich zainteresowań. Nadzór nad poszczególną sekcją obejmuje kierownik, wybrany przez zarząd klubu (statut).
Do majątku klubu należą ruchomości, nieruchomości i fundusze klubu. Środki na utrzymanie działalności organizacji otrzymywane są z „dotacji państwowych i samorządowych, wpływów ze składek członkowskich, darowizn, spadków oraz zapisów, dochodów z własnej działalności oraz ofiary publicznej” (statut).
Dochody klubu przeznaczone są wyłącznie na prowadzenie działalności statutowej. Organizacja podlega nadzorowi burmistrza miasta. W latach 80. klub otrzymał stadion z możliwością rozgrywania meczy oraz halę sportową imienia pierwszego założyciela klubu (W3).
Środki na realizację działań pozyskiwane są głównie z Urzędu Miasta. Władze miasta zapewniają klubowi pomoc finansową, a klub w zamian zobowiązuje się do utrzymywania działalności, z której sam również czerpie dochody. Finanse klubu pochodzą też z imprez lokalnych, organizacji i obsługi meczy, w czasie których prowadzony jest bufet należący do klubu.
Dodatkowe dochody pochodzą od sponsorów. Zdarza się niekiedy, że pomoc oferują również kibice, przykładowo dostarczając materiałów na modernizację stadionu czy hali sportowej (W3). W 2020 roku klub otrzymał dotację na kwotę 95000 złotych z Urzędu Miasta na realizację zadania publicznego, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w mieście Łaskarzew. Dodatkowo członkowie klubu aplikują w różnego rodzaju programach oferowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (W3). Klub sportowy „Promnik” koncentruje się w swojej działalności na kilku obszarach. Działacze klubu zajmują się prowadzeniem szkoleń dzieci i młodzieży w zakresie zajęć sportowych, organizują przygotowania i uczestnictwo w lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich imprezach sportowych.
Ważne miejsce w działaniu klubu zajmuje również aktywizacja środowiska lokalnego poprzez organizację rozgrywek sportowych, w różnych grupach społecznych – młodzieżowych, seniorskich, zawodowych w zakładach pracy.
Organizacja zajmuje się także promowaniem sportu i aktywnego stylu życia poprzez poprawę kondycji fizycznej i zdrowie mieszkańców. Ponadto wychowankowie klubu reprezentują miasto i gminę Łaskarzew poprzez aktywny udział w imprezach o zasięgu powiatowym i krajowym, co również służy promocji miasta (W3). Rys.2. Logo Klubu Sportowego „Promnik” w Łaskarzewie Źródło: http://www.promnik-laskarzew.pl/news.php, (dostęp:25.05.2020) W ramach swojej działalności Klub tworzy także sekcje i organizuje szkolenia dla zawodników oraz dąży do zapewnienia wysokiego poziomu moralnego zawodników i działaczy.
Wychowankowie klubu mają możliwość korzystania z kursów, seminariów i obozów szkoleniowych organizowanych przez klub (statut). W latach 2000 działała sekcja tenisa stołowego, która zmagała się w rozgrywkach na poziomie drugiej ligi regionalnej.
Aktualnie klub skupia się głównie na prowadzeniu grup piłkarskich, a łaskarzewski zespół prowadzi rozgrywki w A klasie (W3). Najważniejszymi wydarzeniami organizowanymi przez klub są głównie mecze odbywające się na stadionie klubu, z udziałem klubowych drużyn młodzieżowych oraz drużyny seniorskiej.
Ponadto organizowane są pikniki, eventy i inne imprezy okolicznościowe, w porozumieniu z Urzędem Miasta oraz przy pomocy innych organizacji i instytucji działających w mieście. Zebrania w Klubie przeprowadzane są z końcem każdego miesiąca, w celu oceny jego aktualnej sytuacji oraz analizy sytuacji finansowej (W3). Władze Klubu podejmują uchwały w celach realizacji poszczególnych zadań (statut).
Organizację sportową łączy z Urzędem Miasta umowa na realizację zadania publicznego w związku z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu w mieście Łaskarzew. W jej wyniku klub otrzymuje dotacje i dofinansowania z urzędu miasta na prowadzenie swojej działalności. W porozumieniu z władzami Urzędu Klub określa w każdym roku wydarzenia, w jakich weźmie udział oraz jakie będzie wspierał.
Przeprowadzane są także konsultacje na temat modernizacji infrastruktury klubowej. Dodatkowo klub zawiera porozumienia z innymi organizacjami oraz instytucjami działającymi na terenie miasta. Zarówno nadzór nad Klubem oraz obiektem klubowym sprawowany jest przez burmistrza miasta (W3).
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Promnik na Fejsie

Imieniny
Dzisiaj imieniny Lutosława, Normy, Pauliny
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Administratorzy GG:
Gadu-GaduAdmin

Gadu-Gadu Wacha

Losowa fotografia
Filmiki

Kibice Promnika na meczu z Zrywem


Promnik - Zryw


Czarni - Promnik


Promnik - Amur

Kursy walut
Buttony
Statystyki
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Linki :: Strona Główna